Fórum vsevjednom.cz - Fórum vsevjednom.cz

Zpět na vsevjednom.cz

Fórum vsevjednom.cz -> Vševjednom.cz -> Dotazy a náměty

Předchozí | 1, 2

1. Jiří
    Neregistrovaný
    # 28. 1. 2020 12.00 | kalendář | Windows 10 Chrome 79.0.3945.130
    Nemohli byste vytvořit miniaplikaci kalendář s možností vkládat události do jednotlivých dní? Díky Jiří
  2. djlj
    Administrátor

Ikonka uživatele djlj
    Věk: 32
    Založeno: 26. 12. 2004 22.32
    # 28. 1. 2020 20.49 | Ubuntu Firefox 72.0
    Díky za pěkný námět na novou službu. Určitě bychom to v průběhu roku mohli zrealizovat. Jen ještě prosím o nějaký konkrétnější popis, jak by to mělo vypadat. Že si k určitým dnům můžete připsat vlastní "poznámky", chápu, ale jak by to měli vidět návštěvníci webu? Měla by tam třeba být možnost přihlášení k určité akci? Je možné se někde na internetu na takovou službu podívat?

Admin :)
  3. mina
    Uživatel

Založeno: 28. 11. 2006 12.02
    # 9. 2. 2020 10.40 | Web kalendář | Windows 10 Opera 66.0.3515.44
    Kalendář na web ve vašem stylu, tedy vložením kódu do stránek by byla bomba!!! Hledal jsem náhradu za už moc nefungující (a podporou nereagující) weblight.cz, miniaplikace blueboard jsou zrušeny a jinde kde nic tu nic, většinou jen plugingy redakčních systémů...

Ideální by bylo, kdyby kalendář logicky zobrazoval barevně den a zvýrazněně nějakou akci. Kdyby se myší najelo na akci, objevilo se vyskakovací okénko s textem a šlo po kliknutí i přesměrování na web. Ideálně to funguje třeba na www.bezpecnecesty.cz/cz/kalendar (používají kalendář od jQuery https://jqueryui.com).

Graficky – barvy a velikost plně přizpůsobitelné (ideálně se zadáváním HEX barevného kódu), i několik druhů písem (to by si zasloužily i jiné Vaše aplikace), kalendář bez ozdobných fičur a rámečků. Příklady, které graficky se líbí, např:

http://danielsitek.cz/nahled/kalendar-web_big.jpg,
    https://cdn.designsmaz.com/wp-content/uploads/2014/03/clean-greyblue-web-ui-calendar-psd.jpg,
    https://www.shutterstock.com/cs/image-vector/calendar-99531737, https://www.jqueryscript.net/time-clock/jQuery-Calendar-Plugin-Using-HTML-Templates-CLNDR-js.html
  4. Cyklostezka u Křenky
    Reklama

Reklama
    Věk: 208
    Založeno: 30. 7. 1993 23.55
    # 9. 2. 2020 10.40 | Cyklostezka u Křenky |
  5. djlj
    Administrátor

Ikonka uživatele djlj
    # 9. 2. 2020 12.07 | Ubuntu Firefox 72.0
    Super, moc děkuju! Prohlédnu si to a začnu na tom postupně pracovat.

A ještě ohledně písem: jaká Vám v nastavení aplikací chybí? Já tam všechna vložil s důrazem na to, aby ta písma obsahovaly všechny prohlížeče a operační systémy, a to včetně mobilních. Možná už jsou ale takto rozšířená nějaká další písma. Javascriptem sice jde nastavit a stáhnout při prohlížení webu libovolné písmo, ale tuhle variantu jsem zavrhl, protože by to dost zpomalovalo načítání. A když je někdo na nějaké pomalé wifině nebo má u svého operátora limit stažených dat, tak stahování víceméně zbytečností není úplně vhodné.

6. mina
    Uživatel

Založeno: 28. 11. 2006 12.02
    # 9. 2. 2020 16.47 | Web kalendář | Windows 10 Opera 66.0.3515.44
    Mimo klasiky, což asi bude Times New Roman, Arial, Arial Narrow, Verdana, Garamond, MS Sans Serif by se hodila ještě Tahoma, Lucida Sans Unicode, Lucida Console nebo i Calibri.

Ale jak se to dělá a funguje, tomu nerozumím, takže to nechám na Vás :). Díky
  7. djlj
    Administrátor

Ikonka uživatele djlj
    # 9. 2. 2020 17.50 | Ubuntu Firefox 72.0
    Přidáno Calibri a Garamond.

8. djlj
    Administrátor

Ikonka uživatele djlj
    # 10. 2. 2020 13.18 | Ubuntu Firefox 72.0
    A je to!

Služba kalendář

Budu rád za případné tipy na vylepšení.

9. Heli
    Neregistrovaný
    # 1. 6. 2020 14.10 | Dotaz | Android 8.0.0 Chrome 72.0.3626.121
    Dobrý den, moc díky za aplikace na weby, které nabízíte. Nemám k nim žádné výhrady. Kalendář na web s možností vkládat události je parádní. Já si tedy zatím web spravuji sama a popravdě s tím hodně bojuji :) Byla bych ráda za větší návštěvnost, jedná se o web rodinné firmy, zpracováváme med na různé produkty. Přemýšlím o této možnosti. Myslíte, že pro malou rodinnou firmu se vyplatí nechat si takhle pomoci?
  10. djlj
    Administrátor

Ikonka uživatele djlj
    # 1. 6. 2020 20.18 | Ubuntu Firefox 76.0
    Děkuju moc, taková pochvala mě vždycky moc potěší!

Koukám na ten web. Nejdřív se zkuste sama věnovat těm pěti bodům popsaným v sekci SEO – Optimalizace pro vyhledávače. Mají to tam popsané opravdu hezky. Podle mě poskočíte ve vyhledávačích, když budete mít na webu popsáno vše, co si myslíte, že zákazníci vaší firmy hledají. Ale určitě je potřeba to na web nenapsat jen jako holá klíčová slova, ale vše mít zakomponované uvnitř nějakého informačního textu - aby to bylo přirozené pro návštěvníky. Jednoduše řečeno to napište podobně jako to mají oni na webu napsané pro ty, kteří hledají na Googlu "zvýšení návštěvnosti webu". Důležité je i někam do textu vložit odkaz na nějakou svou důležitou stránku - podobně jako tam oni mají to sousloví "optimalizovat pro vyhledávače" udělané jako odkaz na jejich web. Takže pokud prodáváte med, tak lidé určitě hledají něco jako "koupit med MĚSTO". Tak je určitě fajn, když na webu budete mít postupně napsáno, že si u vás lidé mohou koupit med a z jakého jste města. Konkrétnímu slovnímu spojení "koupit med MĚSTO" bych se vyhnul. Vyhledávače už dobře vědí, že na ně takto lidé chtějí vyzrát, takže některé takové nesmyslné fráze blokují.

Až se tomu sama pověnujete, tak vydržte třeba měsíc, dva. Pokud to nebude lepší, pak asi zkuste jejich služby využít. Ale já spíš vždycky využil nějakých tématicky založených diskusí, kde jsem lidem o nějakém webu, který jsem chtěl zpropagovat, napsal (a pokud budou spokojení, tak si tu informaci sami dál rozšíří mezi sebou). Přišlo mi, že je lepší oslovit přímo svou cílovou skupinu než si někde platit reklamy, které někteří lidé blokují nebo ignorují. Ale jak je to u medu, nevím.

Předchozí | 1, 2

Fórum vsevjednom.cz -> Vševjednom.cz -> Dotazy a náměty

Tagy:

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo šedesát pět:
*1**2**3**4**5**6**7**8**9**10**11**12**13**14**15**16**17**18**19**20**21**22*

RSS tohoto tématu
Přihlášení: Login Heslo